top of page
Giving a Presentation
patent meet logo.png

Üniversite Patentleri Demo Günü

10 Üniversite Teknolojisi Sahneye Çıkıyor!

patentmeet-roket.png

Sponsorlar

EK_Kare_pantone (1).png
gün partners.png
ATABAY LOGO.jpg

PatentMeet Nedir?

Değerlendirme sonucu seçilen 10 tane Üniversite patentini firmalara tanıtmak ve patent lisanslama odaklı işbirliği oluşturmalarını teşvik ederek TÜBİTAK Patent Lisans çağrısına birlikte başvurmalarını sağlamak için hazırlanan bir hızlandırma programıdır.

PatentMeet.png

108 Başvuru Arasından Seçilen 10 Patenti İnceleyin

Seçilen 10 patent, 3 Temmuz Cuma günü 14.00'te Patent Effect Youtube Kanalından Canlı yayınlanacak olan Demo Gününde sunum yapacaklar. Patentli teknolojilerin detaylarını öğrenmek için demo günü etkinliğine ücretsiz kayıt olabilir ve sunumları izleyebilirsiniz.

BARBIPALLADYUM
BARBIPALLADYUM

- Kolorektal Kanser Tedavisi: Kalın bağırsak kanserinin tedavisinde kullanılacak düşük maliyetli ve yan etkisi düşük ilaç molekülü. Uygulama Alanı: İlaç Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
NATURDISINFECT
NATURDISINFECT

NATURDISINFECT - Doğal Dezenfektan: Yüzey temizliğinde kullanılmak üzere, bakteri ve virüslere karşı çok hızlı etki gösteren doğal bir dezenfektan. Uygulama Alanı: Gıda-Tarım Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
HSPOLAR
HSPOLAR

HSPOLAR - Hızlı Veri İletimi: Haberleşme sistemlerinde veri iletim hızını artıran yeni bir teknoloji. Uygulama Alanı: Yazılım Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
EKO PAS SİL
EKO PAS SİL

EKO PAS SİL - Metal Pas Sökücü: Metal yüzeylerinde korozyon oluşumunu engelleyen yeni bir çözelti. Uygulama Alanı: Otomotiv Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
ULTRADRAW
ULTRADRAW

ULTRADRAW - Metal Şekillendirme: Ultrasonik Titreşimlerle Saç metallerin daha kolay şekillendirilmesini sağlayan yöntem. Uygulama Alanı: Otomotiv Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
HELICOSUPP
HELICOSUPP

HELICOSUPP - Mide Problemlerine Bitkisel Çözüm: Mide ülserinin tedavisine yardımcı bitkisel bir çözüm. Uygulama Alanı: Biyoteknoloji Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
MEDMAR
MEDMAR

MEDMAR - Yapay Damar: Kardiyovasküler Hastalıklar ve Hemodiyaliz tedavilerinde kullanılmak üzere geliştirilen yapay damar malzemesi. Uygulama Alanı: Medikal Cihazlar Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
ALCOMPOR
ALCOMPOR

ALCOMPOR - Darbe Önleyici Kompozit: Darbe dayanımı çok yüksek ve hafif grafen katkılı köpük malzeme. Uygulama Alanı: Savunma-Havacılık Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
ARIZA TOLERANSLI SDN
ARIZA TOLERANSLI SDN

ARIZA TOLERANSLI SDN - SDN için Kesintisiz İletişim: SDN'lerde, arıza durumunda dahi kesintisiz ve güvenilir veri iletimi sağlayan yöntem. Uygulama Alanı: Yazılım Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom
INSEASE
INSEASE

INSEASE - Kontrollü İlaç Salımı Yapan Sera Filmi: İçerdiği nanotüpler sayesinde tarım ilacını kontrollü bir şekilde salabilen, ilaçlama maliyetlerini düşüren ve pestisit kalıntısını minimuma indiren yeni bir sera filmi malzemesi. Uygulama Alanı: Tarım Patent hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

press to zoom

3 Temmuz Cuma 14.00'te Youtube üzerinden canlı yayınlanacak PatentMeet'e şimdiden kayıt olun, patentlerin ayrıntılarını izleyin.

Yaklaşan hiç etkinlik yok

TÜBİTAK Patent Lisans Çağrısı Akış Diyagramı

TÜBİTAK Patent Lisans Çağrısı.png

Akış Diyagramını

PDF formatında indirin.

Anchor 1
bottom of page